joomla templates top joomla templates template joomla

Zapraszamy na imprezę plenerową

wabrzezno.pl; Anna Wetzel włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe


altW dniu 29.08.2010r. od godziny 16.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dębowej Łące odbędzie się  impreza plenerowa „Weekend Europejski w powiecie wąbrzeskim”. Podczas festynu mieszkańcy powiatu będą mieli szansę otrzymać kompleksowe informacje nt. możliwości pozyskiwania środków z funduszy UE. Przy tej okazji można będzie również obejrzeć wystawę zdjęć zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. 
  
Oprócz stoiska informacyjnego zaplanowano konkursy plastyczne dla dzieci  i młodzieży promujące Fundusze Europejskie. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę  z tematyki europejskiej w konkursie wiedzy o UE i Funduszach Europejskich. Podsumowany zostanie konkurs fotograficzno-plastyczny  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wąbrzeskiego pt.” Jak Powiat Wąbrzeski zmienia się dzięki Funduszom Europejskim”.
  
Uczestnicy imprezy poznają też Unię od kuchni. Specjalnie na tą okazję Panie z KGW z terenu powiatu przygotują potrawy charakterystyczne dla wybranych  państw Wspólnoty  i wezmą udział w konkursie na najlepsze danie. W trakcie festynu znajdą się stoiska oferujące produkty lokalne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z gmin i lokalnych twórców. 
  
Nie zabraknie również atrakcji sportowych. Podczas festynu odbędzie się turniej piłki siatkowej. Imprezę uświetnią występy zespołów muzycznych
  
Projekt „Weekend Europejski w powiecie wąbrzeskim” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 – 2013