joomla templates top joomla templates template joomla

Tydzień Teatru w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dębowej Łące.

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Finał innowacji pedagogicznej „Teatralne wariacje” prowadzonej w Ośrodku od trzech lat, wymagał oprawy i rozmachu. Uczniowie cały tydzień (23-27 marca) zajmowali się tą tematyką uczestnicząc w wielu imprezach towarzyszących: W poniedziałek –można było obejrzeć wystawy plastyczne: „Lalka teatralna” według własnej fantazji i „Mój ulubiony bohater” inspirowanąprzedstawieniami Internetowego Teatru TV „Plastusiowy pamiętnik” oraz „Proszę słonia” 

We wtorek – odbył się klasowy przegląd przedstawień pantomimy, przygotowywanych w Bibliotece Gminnej w Dębowej Łące. Choreografia i reżyseria Justyna Kułakowska i wychowawcy klas. W środę - baśń„Piękna i Bestia” zaprezentowało koło teatralne ze szkoły nr 3 w Wąbrzeźnie. Dzielono się wiedzą o teatrze. W czwartek - występ teatru „Frajda” i pokaz technik lalkowych.

W piątek - nastąpiłorozstrzygnięcie konkursów„Mój ulubiony bohater”,„Lalka teatralna”, zakończone wręczeniem nagród. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Tydzień Teatru uświetnił również finał I Międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „ Mój ulubiony bohater baśniowy” , „Lalka teatralna”, który Panie Małgorzata Słomska i Beata Kujanek zorganizowały w ramach autorskiego programu „Bajki Pomagajki”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół specjalnych województwa kujawsko – pomorskiego. Jego celem była popularyzacja różnorodnych form plastycznych i teatralnych, poznanie technik budowy lalek - kukiełek, pacynek, marionetek.

Napłynęło 50 prac przedstawiających baśniowego ulubieńca, oraz 30 wyjątkowo efektownych i pomysłowo wykonanych lalek. Pani Cecylia Szymańska - nauczycielka plastyki, artystka, malarka, oraz Pani Justyna Kułakowska z Gminnej Biblioteki w Dębowej Łąki oceniły nadesłane prace biorąc pod uwagę zgodność z tematem konkursu, pomysł, estetykę wykonania. W kategorii „ Mój ulubiony bohater baśniowy” nagrody zdobyli: I miejsce - Janusz Leśniak z Zespołu Szkół w Koronowie, II miejsce - DamianKijanowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wielgiem, III miejsce - Joanna Laskowska z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Grudziądzu.

W kategorii „Lalka teatralna” miejsca na podium zajęli: I miejsce - Aleksander Milewski z Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu, II miejsce - Oliwia Leszczyńska z Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie, III miejsce - Alina Balcerzak ze Specjalnego OśrodkaSzkolno – Wychowawczego nr 2 w Grudziądzu. Pozostali uczestnicy zostali docenieni za ciężką pracę i pomysłowość otrzymując wyróżnienia. Uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i dziękujemy za udział.