joomla templates top joomla templates template joomla

Targi Turystyczno-Ogrodnicze "Lato na Wsi" w Minikowie

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

 Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zorganizował w dniach 09 i 10 maja Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi”. Targi „Lato na Wsi” są wielotematyczną imprezą o charakterze edukacyjno-promocyjnym mającą na celu promocję działalności pozarolniczej oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego terenów wiejskich.Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. Nie odstraszyła ich kapryśna, wiosenna pogoda.

Od wielu lat atrakcją targów "Lato na Wsi" jest największa w województwie kujawsko-pomorskim wystawa ogrodnicza, na której każdy może zakupić rośliny nasadzeniowe, krzewy ozdobne, drzewka owocowe, nasiona i cebule prosto od producenta. W targach uczestniczył także Powiat Wąbrzeski. Goście odwiedzający nasze stoisko mogli spróbować smakołyków przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, Bernardynkę wąbrzeską wytworzoną przez lokalną piekarnię- cukiernię Profit, kupić serwety i hafty, ręcznie robioną biżuterię, wyroby z papieru, ratanu, nici oraz obrazy.

W Minikowie odbył się również regionalny konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, którego celem było wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej. W konkursie wzięła udział pani Urszula Chmielewska z Orzechówka, do konkursu zgłosiła ciastka ,,Ziarniaki na fjucie buraczanym”. Puchar Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie za najładniejsze stoisko wystawiennicze na targach zdobył Ampol Merol Karol Smoleński – Wąbrzeźno. Wyjazd zorganizowany został przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie i współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie.

Wzięło w nim udział 46 osób z terenu powiatu. Wszystkim Paniom składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie stoiska i prezentację Powiatu Wąbrzeskiego.