joomla templates top joomla templates template joomla

SZKOLNE POKOLENIA – II EDYCJA

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

alt

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu monograficznego opracowania dotyczącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie. Właśnie ukazało się drugie i rozszerzone wydanie publikacji „Szkolne Pokolenia”.

    W 2006 r. wąbrzeski „ogólniak” obchodził pamiętną, stuletnią rocznicę swojego istnienia. W ramach obchodów tego wydarzenia opracowana została publikacja prezentująca historię szkoły oraz zawierająca wspomnienia jej absolwentów, pt. „Szkolne pokolenia”. „Pierwsze wydanie publikacji spotkało się z wielkim entuzjazmem wśród byłych uczniów szkoły, a także mieszkańców Wąbrzeźna, właściwie już w 2006 r. rozeszła się większa część jego nakładu. Dlatego w odpowiedzi na liczne zapytania ze strony absolwentów liceum przygotowana została II edycja wydawnictwa”- mówi redaktor publikacji Aleksander Czarnecki. Najnowsze opracowanie jest już dostępne na rynku księgarskim, natomiast oficjalne spotkanie promocyjne z jej autorami zaplonowane jest na koniec września br.

    Drugie wydanie monografii Zespołu Szkół Ogólnokształcących zostało przygotowane przez zespół nauczycieli oraz byłych i obecnych uczniów liceum. Podzielono je na kilka rozdziałów, z których każdy omawia kolejne lata działalności placówki. Informacje historyczne uzupełniają bogate oraz żywe wspomnienia absolwentów liceum z różnych lat. „Publikacja nie stanowi lustrzanego odbicia swojej poprzedniczki. Część wspomnieniowa rozszerzona została o kilkanaście nowych, dotychczas nie publikowanych retrospekcji” – twierdzi Aleksander Czarnecki. Osobna część została poświęcona patronowi szkoły – Zygmuntowi Działowskiemu. Całość uzupełniają zaktualizowany wykaz absolwentów (obejmujący lata 1907-2010), kącik poezji oraz zdjęcia ze szkolnego albumu.

    Książka jest dostępna w sprzedaży w Miejskim Punkcie Informacji, przy ul. Poniatowskiego 8, w cenie 10,00 zł. Serdecznie zapraszamy!!!