joomla templates top joomla templates template joomla

Zdrowo i aktywnie!

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

„Żyj aktywnie i zdrowo” to propozycja Inicjatywy na fajne spędzenie wakacyjnego czasu. W sobotę odbyła się pierwsza impreza z tego cyklu. - 4 lipca odbyło się pierwsze z cyklu czterech spotkań, jakie zorganizujemy w te wakacje – relacjonuje Łukasz Gościński. – Rozpoczęła się wspólnym przejazdem na rolkach. Wystartowaliśmy o godz. 15.00 z plaży miejskiej i ścieżkami rowerowymi dotarliśmy do osiedla Hallera.

Po drodze pokazaliśmy kilka mniej i bardziej zaawansowanych technik jazdy, które każdy z uczestników mógł poćwiczyć, jeśli czuł się na siłach – relacjonuje Łukasz Gościński. – O godz. 16:15 instruktor jogi – Karolina Szczesiak-Sulikowska przeprowadziła na scenie amfiteatru warsztaty, aby każdy mógł poznać i przekonać się do tego rodzaju ćwiczeń. Potem instruktorka fitness – Joanna Duma przeprowadziła zajęcia, które wycisnęły z uczestniczek sporo kalorii.

A na koniec wysiłkowych zmagań, o godz. 19:00, instruktorka Agnieszka Jakubowska zaprosiła wszystkich do Zumby – tu nie było już tak łatwo, zwłaszcza przy temperaturach, sięgających tego dnia powyżej 30 stopni Celsjusza. W przerwach między ćwiczeniami można było porozmawiać z dietetykiem i wysłuchać jego porad. Każdy zainteresowany zdrowym odżywianiem otrzymał stosowne zalecenia. Impreza odbyła się pod hasłem „Żyj aktywnie i zdrowo”. Było to pierwsze z czterech spotkań zaplanowanych przez Inicjatywę. Akcja współfinansowana jest przez Gminę Miasto Wąbrzeźno w ramach realizacji zadania publicznego.