joomla templates top joomla templates template joomla

Indywidualne Biegi Przełajowe

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Około 150 zawodników wystartowało w Finale Powiatowym Indywidualnych Biegów Przełajowych. Impreza odbyła się na Podzamczu 1 października. Wśród uczestników, którzy stanęli na starcie Indywidualnych Biegów Przełajowych, byli uczniowie wąbrzeskich szkół. Biegi odbywały się w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a zawodnicy mieli do pokonania od 800 do 2000 m.

Bardzo dobre wyniki w tym biegu uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. - Wśród dziewcząt pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Aleksandra Antosik z klasy VIa. Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Klejnowska z klasy Va, natomiast Roksana Bielińska z klasy VIa uplasowała się na piątym miejscu. W kategorii chłopców Kacper Leis z klasy VIa zdobył srebrny medal a Kacper Michałek z Va wywalczył czwarte miejsce – informuje Bogdan Taczyński z SP 3.

– Cała piątka to uczniowie klas sportowych. Wszyscy awansowali do Finału Wojewódzkiego. Finał wojewódzki biegów, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy, odbędzie się 9 października w Bydgoszczy. Wystartują w nim biegacze, którzy w finałach powiatowych uplasowali się na miejscach od 1. do 5. Biegi w Wąbrzeźnie prowadził powiatowy organizator sportu Edward Wierak.

Wyniki Finału Powiatowego Indywidualnych Biegów Przełajowych: Szkoły podstawowe Dziewczęta – 800 m Aleksandra Antosik, SP 3 Małgorzata Guściora, SP Ryńsk Katarzyna Klejnowska, SP3 Chłopcy – 1000 m Michał Frączek, SP Płużnica Kacper Leis, SP 3 Hubert Chojnicki, SP Ryńsk Gimnazja Dziewczęta – 1500 m Natalia Barszczyk, Myśliwiec Oliwia Gołębiewska, Wąbrzeźno Wiktoria Brunath, Ryńsk Chłopcy – 2000 m Tomasz Niemyt, Wąbrzeźno Marcin Pawlos, Myśliwiec Dawid Gutowski, Zieleń Ponadgimnazjalne Dziewczęta – 1500 m Katarzyna Plewa, LO Wąbrzeźno Wiktoria Zimecka, ZS Wronie Iwona Górska, LO Wąbrzeźno Chłopcy – 2000 m Dominik Hancyk, ZSZ Wąbrzeźno Cezary Chojec, ZSZ Wąbrzeźno Karol Otręba, LO Wąbrzeźno Wszystkim gratulujemy i życzymy dobrego startu w finale. Foto. Zawodniczy ze Szkoły Podstawowej nr 3