joomla templates top joomla templates template joomla

Pruszyńskiego w budowie

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Na ulicy Generała Pruszyńskiego praca wre. Od strony ulicy Wolności trwa przebudowa chodników i wjazdów do posesji, a od strony obwodnicy zakończyły się właśnie prace przy budowie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Przebudowa ulicy Generała Pruszyńskiego kosztować nas będzie 3,2 mln zł. Zgodnie z umową, inwestycja ma zakończyć się do 30 sierpnia 2015 roku.

Prace, jak zapewniają drogowcy, przebiegają sprawnie i według ustalonego harmonogramu, więc wszystko wskazuje na to, że termin ten będzie dotrzymany. Zakres inwestycji jest szeroki. Obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej o długości 300 m (na końcowym odcinku drogi, od strony obwodnicy), budowę kanalizacji deszczowej, wymianę oświetlenia ulicznego, wykonanie nasypów, koryta drogi, podbudowy, stabilizacji gruntu, umocnienie skarp. Nawierzchnia drogi będzie asfaltowa. Chodniki, krawężniki i zjazdy do posesji budowane są w kostki betonowej.

Chodniki od ul. Wolności do ul. Hallera będą po obu stronach ulicy, natomiast od ulicy Hallera do obwodnicy jednostronnie. Na odcinku od ul. Hallera do obwodnicy wymienione zostało oświetlenie uliczne. Nowe słupy postawiono na granicy pasa drogowego. W ramach tej inwestycji na ulicach Żeromskiego, Niedziałkowskiego i Staszica położone będą nowe dywaniki asfaltowe o grubości 5 cm. Przed ich położeniem wyregulowane będą wszystkie urządzenia wodno-kanalizacyjne.