joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe zobowiązanie przyniesie oszczędności

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Jeżeli go otrzymamy będziemy mogli zaoszczędzić ok. 50 tys. zł rocznie. Kredyt konsolidacyjny w wysokości 5.457.500 zł, o który chce ubiegać się burmistrz, ma być przeznaczony na spłatę trzech kredytów zaciągniętych w latach 2011 i 2012.

Nie spowoduje on zmian dotychczasowych kwot do spłaty rat ani nie zwiększy kwoty długu. Natomiast spłata zadłużenia kredytem konsolidacyjnym, zaciągniętym na lepszych warunkach niż poprzednie, przyniesie oszczędności w budżecie w wysokości ponad 50 tys. zł rocznie. W 2011 i 2012 roku zostały zaciągnięte trzy kredyty i pożyczki na łączną kwotę 5.457.000 zł.

Pozwoliły one wówczas na spłatę deficytu, który był wynikiem prowadzonych w Wąbrzeźnie inwestycji. W tamtym okresie środki wydatkowane były m.in. na rewitalizację centrum miasta, budownictwo socjalne, budowę dróg gminnych, ścieżek rowerowych i budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2. - Lepsze warunki – mówi burmistrz Leszek Kawski – jakie banki obecnie oferują, dają nam szansę na zaoszczędzenie 1% na marży, co od ponad 5 mln zł dla naszego budżetu jest niemałą kwotą.