joomla templates top joomla templates template joomla

Dotacje na likwidację pieców węglowych

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Przypominamy, że można składać wnioski o przyznanie dotacji celowej na likwidację ogrzewania węglowego. Będą one przyjmowane do momentu wyczerpania środków finansowych, maksymalnie do 30 września 2015 roku.

Z dotacji celowej na likwidację źródeł tzw. „niskiej emisji” i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ogrzewania mogą skorzystać właściciele nieruchomości, w tym również i wspólnoty mieszkaniowe, którzy po 1 stycznia 2010 r. wymienili źródło ogrzewania węglowego na ekologiczne. Wnioski przyjmowane będą do momentu wyczerpania środków finansowych, najpóźniej jednak do 30 września 2015 roku.

O kolejności rozpatrzenia decyduje data złożenia wniosku. Formularz wniosku dostępny jest TUTAJ lub w Wydziale Geodezji, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta Wąbrzeźno, ul. Wolności 18, 87-200 Wąbrzeźno, pokój nr 2 (tel. 56 688 45 27). W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono 25 tys. zł. Szczegółowe warunki dotyczące zasad i trybu udzielania dotacji przez Gminę Miasto Wąbrzeźno określone są w uchwale nr XVI/111/12 Rady Miejskiej w Wąbrzeźnie z 1 lutego 2012 r. – TUTAJ.