joomla templates top joomla templates template joomla

Bieg na TAK !

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

 

Grupa dzieci z regionu Wąbrzeźna, biorąca udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”, 25 kwietnia 2015r. pobiegła w „Biegu na TAK!”, w ramach trzeciej edycji Orlen Warsaw Marathon Narodowe Święto Biegania. Orlen Warsaw Marathon Narodowe Święto Biegania jest obecnie największą biegową imprezą w Polsce.

W tym roku wzięło w nim udział ponad 20 tysięcy osób z całego świata – informuje Piotr Zrada, trener OKA Włocławek, który realizuje na naszym terenie program „Lekkoatletyka dla każdego”. – Do Warszawy wyjechaliśmy o 7:00 rano, około godziny 11:30 byliśmy na miejscu. Zaczęliśmy od zwiedzania „Stadionu Narodowego”, tam też udaliśmy się na „Pasta Party” (tradycyjny posiłek na maratonach), następnie odebraliśmy pakiety startowe (koszulki i numery startowe), w których wyruszyliśmy do tzw. „Miasteczka biegacza”, gdzie rozpoczęły się przygotowania się startu. W Biegu na TAK! dzieci miały do pokonania dystans około 1500m.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał medal. Najlepiej spisał się uczeń VI klasy SP Zieleń – Dawid Gutowski, zajmując 2. miejsce w kategorii rocznika 2002! Dawid otrzymał medal z rąk dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego w pchnięciu kulą – Tomasza Majewskiego. Z Warszawy wyjechaliśmy pełni sportowych wrażeń.