joomla templates top joomla templates template joomla

Obchody 50-lecia WDK

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

24 października o godz. 18.00 Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza mieszkańców Wąbrzeźna na koncert „Świat operetki i musicali” w wykonaniu solistów bydgoskiej sceny operowej. Wstęp wolny!

Repertuar, który przedstawią Państwu Zuzanna Szary – sopran i Marcin Naruszewicz – tenor obejmował będzie największe przeboje musicalowe. W ich wykonaniu można będzie usłyszeć m.in. „Przetańczyć całą noc” – z musicalu My Fair Lady – F. Loeve, „Memory z musicalu Koty” – A.L. Weber’a oraz „Time to say goodbye” z repertuaru Andrea Bocelli. Zuzanna Szary – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w swoim wszechstronnym dorobku artystycznym ma dzieła oratoryjne, musicalowe i operetkowe.Wspaniale odnajduje się nie tylko w muzyce klasycznej, ale również w rozrywkowej. Do największych osiągnięć można zaliczyć prawykonanie Suity symfonicznej „Thorunium ‟.

- Jędrzeja Rocheckiego. Suita w Jej wykonaniu została wykorzystana w filmie dokumentalnym „Kompozytor – rezydent” w reżyserii Mai Baczyńskiej.Artystka od 2012 r. współpracuje z orkiestrą smyczkową „Moderato”- Orlina Bebenowa, zespołem „Tango Cancion” oraz instrumentalistami Filharmonii Pomorskiej oraz Opery Nova w Bydgoszczy. Natomiast Marcin Naruszewicz ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dr Marka Moździerza oraz prof. Piotra Kusiewicza – wybitnego kontratenora o międzynarodowej sławie. Już jako student zadebiutował na scenie Opery Nova w Bydgoszczy rolą Gustawa von Pottensteina w „Krainie uśmiechu” F. Lehara.

Ma w swoim dorobku szeroki repertuar operowo-operetkowy. Odbył liczne tournee po Europie występując w rolach obcojęzycznych m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii i Szwajcarii. W 2004 roku założył zespół Tango Cancion, z którym koncertuje w filharmoniach w całej Polsce. Z kolei w 2012 r. stworzył zespół Maria Rodriguez Band z muzyką latynoamerykańską. Solistką zespołu jest Kubanka Maria Gradiz Rodriguez – półfinalistka programu TVP 2 „THE VOICE OF POLAND”.

Marcin Naruszewicz jako śpiewak operowy współpracował przy realizacjach telewizyjnych TVP z Jerzym Zelnikiem, Piotrem Salaberem, Cezarym Żakiem. Na deskach Opery Nova współpracuje z Piotrem Bałtroczykiem, Arturem Andrusem, Jerzym Kryszakiem, Andrzejem Poniedzielskim i wieloma czołowymi artystami scen polskich. Wszystkich, którzy mają ochotę na chwileczkę zapomnienia w rytmach tak znanych kompozytorów serdecznie zapraszamy do WDK na spotkanie ze sztuką! M. Tywanek, WDK