joomla templates top joomla templates template joomla

Dzień Papieski za nami

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

15 maja br. w Wąbrzeskim Domu Kultury zabrzmiały „Ulubione Pieśni Jana Pawła II”. Patronat honorowy nad Ogólnopolskim Przeglądem sprawowali biskup Andrzej Suski i burmistrz Leszek Kawski. Na scenie domu kultury zaprezentowali się soliści, duety i zespoły wokalne z Czernikowa, Dębowej Łąki, Łasina, Książek, Tuszewa, Czarnkowa i Wąbrzeźna. Łącznie ok. 90 osób.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. „Amen jak Maryja”, „Wiara czyni cuda”, „List do Boga”, „Modlitwa” i wiele innych pięknych pieśni religijnych. Wszyscy prezentujący swoje umiejętności wokalne na wąbrzeskiej scenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Za pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Przeglądu „Ulubione Pieśni Jana Pawła II” dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno oraz Państwu Iwonie i Andrzejowi Kiwałom, właścicielom Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

Tego samego dnia o godz. 16.00 w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej, połączonej z wręczeniem nagród laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie „Jan Paweł II – pamiętam…”, wśród których znaleźli się: KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE Im. Karolina Witkowska, SP w Jarantowicach II m. Marcel Pacholski, SP w Chełmnie III m. Joanna Nowocień, SP w Jarantowicach Wyróżnienia Natalia Jagiełło, SP w Myśliwcu Ada Kwiatkowska, SP nr 3 w Wąbrzeźnie Maria Zielińska, SP w Łobdowie KATEGORIA GIMNAZJA I m. Kacper Łukasiewicz, ZSZ w Wąbrzeźnie II m. Przemek Kujaczyński, Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Pom. III m. Natalia Regulska, Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Pom.

NAGRODA SPECJALNA Teresa Jankowska, Wąbrzeźno Agata Kozak, Gimnazjum w Wylatowie Iwona Sucholas, SP w Wylatowie Laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok! Patronat medialny objęły Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska i MTK. Dorota Otremba, WDK