joomla templates top joomla templates template joomla

Wycieńczona kobieta przez kilka godzin wołała o pomoc nie mogąc się wydostać głębokiego wykopu, do którego wpadła. Zaczęło się ściemniać

info: Policja/Wąbrzeźno; fot: Archiwum/pixaby włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

 
Mieszkaniec miejscowości Książki uratował kobietę, która jadąc rowerem wpadła do głębokiego wykopu i nie mogła wydostać się z niego przez kilka godzin.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (10.11.20 r.).
 
Do komendy policji w Wąbrzeźnie zgłosiła się córka 75-letniej mieszkanki pobliskiej wsi, informując że jej mama wyjechała rowerem z domu kilka godzin temu i mimo nadchodzącego zmroku nadal nie powróciła. Dodatkowym zagrożeniem był fakt, że kobieta cierpi na demencję starczą i chorobę Alzheimera. Do poszukiwań kobiety natychmiast włączeni zostali policjanci naszej jednostki, którzy szybko ustalili gdzie kobieta była widziana w ciągu dnia.
 

Ok godz. 20:00 do komendy wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców miejscowości Książki, że przejeżdżając wraz z żoną obok remontowanego przepustu drogowego we wsi Zaskocz, usłyszał wołanie o pomoc. Bez chwili zawahania, w kompletnej ciemności mężczyzna zszedł do wykopu, gdzie odnalazł wycieńczoną i wychłodzoną starszą kobietę oraz jej zniszczony rower.
 
Mężczyzna po ocenie jej stanu zdrowia, wyciągnął na powierzchnię kobietę oraz jej rzeczy i rower. Na miejsce natychmiast udali się policjanci oraz karetka pogotowia. Okazało się, że była to poszukiwana od kilku godzin 75-latka, która straciła orientację w terenie, odjechała kilkanaście kilometrów od domu i przez nieuwagę wpadła do głębokiego wykopu. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.
 
Bezapelacyjnie tylko odwaga i zdecydowane działanie mieszkańca Książek uratowały nie tylko zdrowie, ale i życie starszej kobiety, która trafiła pod opiekę rodziny. W związku z postawą godną naśladowania Komendant Powiatowy Policji w Wąbrzeźnie wystosował list gratulacyjny dla bohatera, który mimo to poprosił o anonimowość, mówiąc że nie zrobił nic nadzwyczajnego bo oczywistym jest ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka.