joomla templates top joomla templates template joomla

Stracił prawo jazdy, więc sobie "kupił" lewe prawko. Fałszywkę rozpoznali policjanci podczas kontroli

info: Policja, Wąbrzeźno; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

Kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania i posługiwanie się fałszywym prawem jazdy-za te przestępstwa odpowie 32-letni mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej na terenie naszego powiatu.
 
 
We wtorek 8 stycznia policjanci z wąbrzeskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu kutnowskiego. 
 
32-letni mężczyzna okazał funkcjonariuszom prawo jazdy do kontroli. Jak się okazało – był to fałszywy dokument, a posługiwał się nim, bo wcześniej stracił uprawnienia do kierowania. 
 
 
Za swoje czyny odpowie przed sądem 
 
Art. 270. Fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 
- Art. 180a. Prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami - Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.