joomla templates top joomla templates template joomla

Polak na stał mieszkający w Niemczech zapomniał języka ojczystego, kiedy zatrzymała go policja za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci jednak nie dali się oszukać

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

Nowy rok szkolny nie dla wszystkich zaczął się dobrze. 42-letni mieszkaniec Gdańska, na stałe mieszkający w Niemczech przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, będąc pewnym, że uniknie odpowiedzialności.
 
 
W niedzielę 1 września policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów jadących obwodnicą naszego miasta w obszarze zabudowanym. 
 
Ok godz. 16:00 policyjny laser wskazał wynik: 101km/h vw golfa pędzącego przy ograniczeniu do 50km/h. Zatrzymany do kontroli mężczyzna początkowo próbował zwieść policjantów, mówiąc po niemiecku że nic nie rozumie. 
 
 
Nie spodziewał się jednak, że policjanci zauważyli, że poza niemieckim prawem jazdy, kierowca ma przy sobie polskie dokumenty tożsamości i mimo kilku lat pobytu za granicą, nie zapomniał języka polskiego. 
 
W efekcie końcowym policjanci zatrzymali niemiecki blankiet prawa jazdy wydając pokwitowanie ważne przez 72 godziny, a sam kierowca został ukarany najwyższym możliwym mandatem karnym i punktami.