joomla templates top joomla templates template joomla

Wąbrzescy nieletni w wieku 13 i 14 lat na "gigancie". Odnaleźli się wraz z 17-latkiem, który uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego

info: Policja Wąbrzeźno włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

Wąbrzescy policjanci odnaleźli dwoje nastolatków, którzy wyszli z domu rano do szkoły i do niej nie dotarli. W poszukiwania, które prowadzone były do późnych godzin wieczornych zaangażowano 35 funkcjonariuszy. Na szczęście starania nie poszły "na marne".
 
Nieletni w wieku 13 i 14 lat wyszli w środę 16 maja z domu przed 7.00 rano do szkoły, lecz tam nie dotarli. Około południa o fakcie tym dyżurnego wąbrzeskiej policji powiadomili nauczyciele. 
 
Mundurowi, którzy zjęli się sprawą sprawdzili miejsca, w których najczęściej widywana jest młodzież m.in. plażę i dworce. Niestety nigdzie ich nie było. Wraz z upływem czasu w działania angażowali się kolejni stróże prawa. Wieczorem w wąbrzeskiej jednostce policji ogłoszony został alarm.
 
W akcji poszukiwawczej brało udział 35 funkcjonariuszy. Późnym wieczorem nieletni zostali odnalezieni przez policjantów na jednym z osiedli. Wraz z nimi był  17–latek, który uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletni zostali przekazani rodzicom, zaś ich starszy kolega trafił do policyjnej izby dziecka.  Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny.