joomla templates top joomla templates template joomla

"Narkotykowy weekend" w Wąbrzeźnie. W piątek zatrzymano dwie osoby po przeszukaniu auta i mieszkania, a w poniedziałek kolejnego podejrzanego, u którego znaleziono narkotyki

info: Policja, Wąbrzeźno; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

W ubiegły piątek 9 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podczas przeszukań auta i mieszkania dwóch mężczyzn ujawnili narkotyki. Mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego i toruńskiego zostali zatrzymani do wyjaśnienia.
 
 
Do pierwszego zatrzymania doszło tuż przed godziną 19:00 w Jarantowicach. Kryminalni zatrzymali do kontroli osobową lancię. 33-letni kierowca, mieszkaniec powiatu toruńskiego, był bardzo zdenerwowany kiedy zobaczył policjantów wysiadających z nieoznakowanego radiowozu. Jak się okazało miał ku temu powody, mężczyzna miał w aucie prawie 8 gramów marihuany. Ponadto okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 
 
Dwie godziny później, policjanci zapukali do drzwi jednego z domów na terenie naszego powiatu. W wyniku jego przeszukania znaleźli 0,7 grama marihuany, 0,4 grama amfetaminy oraz dwie rośliny konopi należące do 22-letniego mieszkańca powiatu wąbrzeskiego.
 
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Za posiadanie środków narkotycznych grozi im do 3 lat więzienia. 33-latek dodatkowo odpowie za przestępstwo kierowania wbrew sądowemu zakazowi.
 
W poniedziałek natomiast Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali kolejnego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki był nim 32-letniego mieszkańca Wąbrzeźna. 
 
 
 
W trakcie jego kontroli osobistej, znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że to ponad 3 gramy amfetaminy. W związku z tym zapadła decyzja o przeszukaniu jego mieszkania, gdzie policjanci znaleźli kolejny woreczek, zawierający tym razem prawie 2,5 grama marihuany.
 
Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków narkotycznych, grozi mu do 3 lat więzienia.