joomla templates top joomla templates template joomla

Nie dały się nabrać się oszustom. Uwaga. Telefonicznie podają się za rodzinę, próbują wymusić pieniądze, "metoda na wnuczka"

włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

 
Wczoraj na terenie Wąbrzeźna miały miejsce cztery próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Oszuści kontaktowali się telefonicznie z osobami starszymi. Dzięki rozwadze i przezorności zamierzonego celu nie osiągnęli.
 
Wczoraj na terenie Wąbrzeźna miały miejsce próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Oszuści kontaktowali się telefonicznie z czterema mieszkankami miasta.  
 
 
Za każdym razem mechanizm działania przestępców był podobny. Podawali się za członka rodziny, następnie prosili o pożyczenie pieniędzy na pokrycie wyrządzonych strat w związku ze spowodowaniem wypadku drogowego, kaucji za wyjście z policyjnego aresztu.  
 
Kobiety, z którymi kontaktowali się oszuści wykazały się rozwagą i przezornością. Zorientowały się, że mają do czynienia z naciągaczami.  
 
Po o zaistniałej sytuacji poinformowały policję. 
 
Policjanci  prowadzą czynności  zmierzające do ustalenia sprawców i po raz kolejny apelują by nie przekazywać pieniędzy osobom obcym. Kiedy zadzwoni do nas osoba podająca się za członka rodziny a mamy podejrzenie, że nim nie jest poinformujmy policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997.