joomla templates top joomla templates template joomla

Kontrole policji na terenie Wąbrzeźna. Funkcjonariusze sprawdzają targowiska, markety, miejsca gdzie spodziewać można się największych skupisk ludzi

info: Policja, Wabrzeźno włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

 
Z uwagi na drastyczny wzrost liczby zachorowań i zgonów spowodowanych epidemią koronowawirusa, teren całej Polski objęty został tzw. „żółtą strefą”. Na terenie całego kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. Policjanci zapowiadają koniec pobłażania dla osób lekceważących przepisy sanitarne.

Od soboty  (10.11.20 r.) na terenie miasta patrole policji spotkać można dosłownie wszędzie, od ulic, targowiska czy w pobliżu marketów, po rejony wiejskie patrolowane przez dzielnicowych, gdzie spodziewać można się największych skupisk ludzi.
 
 
Policjanci jako priorytet przyjęli sobie natychmiastowe reagowanie na jakiekolwiek przypadki łamania przepisów dotyczących przeciwdziałaniu epidemii. Również podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzą czy osoby podróżujące razem nie są zobowiązane do korzystania z maseczek, jeśli nie zamieszkują razem.W przypadku przeciwskazań zdrowotnych koniecznym jest posiadanie przy sobie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego.
 
Ku naszemu wspólnemu zadowoleniu śmiało można stwierdzić, że mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego nie bagatelizują problemu i w pełni respektują obowiązujące przepisy sanitarne. Dotychczasowe informowanie społeczeństwa dało pełną świadomość możliwych konsekwencji w postaci mandatu karnego do kwoty 500 złotych, a w przypadku odmowy jego przyjęcia grzywny nałożonej przez sąd nawet do 5000 złotych.
 
 
Ponadto powiadamiana zostaje również Państwowa Inspekcja Sanitarna, która w drodze decyzji administracyjnej nałożyć może karę do 30 tysięcy złotych. Najskuteczniejszą metodą walki z wirusem pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.