joomla templates top joomla templates template joomla

Jechał autostradą w kierunku Torunia wężykiem, nie utrzymywał się na swoim pasie ruchu, zjeżdżał na pas awaryjny. Mężczyznę zatrzymano, miał niemal 1 promil

info: Policja, Wąbrzeźno; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

W niedzielny poranek dyżurny KPP Wąbrzeźno otrzymał informację, że autostradą A1 z Gdańska w kierunku Torunia jedzie osobowy peugeot, który porusza się tzw. wężykiem. W ślad za nim jechało małżeństwo, które na bieżąco informowało policjantów, gdzie znajduje się ten pojazd.
 
 
W niedzielę (09.06.19 r.) tuż po godz. 10:00 dyżurny wąbrzeskiej komendy otrzymał informację, że na na MOP Malankowo na autostradzie A1 wjechało auto, którego kierowca nie utrzymywał się na swoim pasie ruchu, zjeżdżał na pas awaryjny, a wjeżdżając na MOP uderzył prawie w bariery ochronne.  
 
 
Świadkowie zablokowali mu wyjazd swoim autem i ponownie zadzwonili na policję. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zbadali trzeźwość kierowcy, który wydmuchał prawie 1 promil!
 
Mężczyzna został zatrzymany i natychmiast stracił prawo jazdy. Dzięki czujności świadków i ich postawie godnej naśladowania, udało się zakończyć skrajnie bezmyślny i niebezpieczny rajd 59-letniego mieszkańca Sosnowca. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.