joomla templates top joomla templates template joomla

Dwóch mężczyzn, mieszkańców Wąbrzeźna zamiast kwarantanny wybrało alkohol, za co poniosą teraz konsekwencje Grozi im grzywna nawet do 5000 zł

info; KMP, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

W ubiegłą sobotę (11.04.20 r.) policjanci naszej jednostki skierowali dwa kolejne wnioski o ukaranie do sądu. Dwóch mężczyzn, mieszkańców Wąbrzeźna zamiast kwarantanny wybrało alkohol, za co poniosą teraz konsekwencje.
 
 
Jak co dzień policjanci sprawdzali czy wszyscy spośród ok 200 osób objętych kwarantanną na terenie naszego powiatu stosują się do jej przestrzegania.
 
Ok godz. 10:00 funkcjonariusze podjęli próbę nawiązania kontaktu z 32-latkiem mieszkającym w centrum Wąbrzeźna.Niestety bezskutecznie, ku ich zaskoczeniu okazało się, że mężczyzny nie ma w miejscu, gdzie powinien przebywać. Jak później ustalili mężczyzna celowo oddalił się oświadczając, że nie będzie przestrzegał kwarantanny.
 
 
Tego samego dnia po godz. 18:00 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego skierowani zostali na plac Jana Pawła II w Wąbrzeźnie w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie leżącym obok ławki. Funkcjonariusze pojechali tam natychmiast, aby sprawdzić co się stało i udzielić ewentualnej pomocy. Jak okazało się przyczyną takiego stanu 47-letniego mieszkańca Wąbrzeźna był jego stan nietrzeźwości. Mężczyzna niewzruszony stwierdził, że musiał się napić i nie będzie przestrzegał zakazu przemieszczania się.
 
Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione wykroczenia, grozi im grzywna nawet do 5000 zł. Wobec mężczyzny, który oddalił się z miejsca kwarantanny wystosowano ponadto wniosek do Inspekcji Sanitarnej, która w drodze decyzji administracyjnej może nałożyć na niego karę nawet do 30 000 zł!