joomla templates top joomla templates template joomla

Do kobiety objętej kwarantanną przyszła 56-letnia matka. Kobiety muszą liczyć się z grzywną do 5 tys zł. Dodatkowo PSSE może ukarać kobiety 30 tys. zł grzywny

info: KMP, Wąbrzeźno; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

Do naszej jednostki ponownie dotarły informacje o niestosowaniu się do przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców miasta. Niestety policjanci potwierdzili te doniesienia i wyciągnęli konsekwencje wobec sprawców.
 

We wtorek 31 marca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w centrum miasta doszło do złamania zasad kwarantanny.
 
Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą niestety potwierdzili ten fakt. 37-letnia mieszkanka Wąbrzeźna w ubiegły piątek wróciła do Polski, co za tym idzie objęta została obowiązkową 14-dniową kwarantanną. O tej sytuacji poinformowała swoją 56-letnią matkę. Po kilku dniach mimo pełnej świadomości kobiety spotkały się! Matka przyszła w odwiedziny do swojej córki.
 
 
W związku z tym decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wąbrzeźnie, druga z kobiet również została objęta kwarantanną. Wobec obydwóch kobiet prowadzone są postępowania o wykroczenia, za które muszą liczyć się z grzywną do 5 tys zł. Ponadto policjanci skierowali wystąpienie do PSSE, który może ukarać kobiety w drodze decyzji administracyjnej kwotami do 30 tys zł!