joomla templates top joomla templates template joomla

Agresywny mężczyzna zaatakował policjantów nożem. Wyciągnął 30-centymetrowe narzędzie i zaczął wymachiwać nim w kierunku policjantów grożąc im pozbawieniem życia

info: Wąbrzeźno, KMP; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

 
W centrum Wąbrzeźna doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Policjanci wezwani na interwencję domową zaatakowani zostali przez agresywnego mężczyznę z nożem

W niedzielną noc 14 czerwca policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego wezwani zostali na interwencję domową, gdzie nietrzeźwy konkubent miał awanturować się z partnerką. Na miejscu policjanci zastali przerażoną kobietę oraz jej 11-letniego syna. Powodem interwencji był jej 42-letni partner, dobrze znany policjantom ze swojej kryminalnej przeszłości.
 
 
Z każdą chwilą jego agresja słowna przybierała na sile, nie reagował na wezwania funkcjonariuszy aby uspokoił się. Kiedy wydawałoby się, że emocje już opadły, mężczyzna poproszony został o okazanie dokumentu tożsamości. Wtedy ten otworzył szafkę z której wyciągnął 30-centymetrowy nóż i zaczął wymachiwać nim w kierunku policjantów grożąc im pozbawieniem życia.
 
Funkcjonariusze zachowali jednak czujność i wszelkie zasady bezpieczeństwa, natychmiast wytrącając nóż z dłoni agresora i obezwładniając go. Mimo to ten postanowił nie poddawać się bez walki, stawiając cały czas czynny opór.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek 15 czerwca usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.