joomla templates top joomla templates template joomla

Lotnictwo – moja pasja

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

4 września br. o godz. 17.00 Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Mirosława Radciniewskiego „Lotnictwo – moja pasja”. Mirosław Radciniewski od urodzenia mieszka w Chełmży. Fotografią artystyczną – jak sam mówi – zajął się pod wpływem pleneru „Piktorializm”, w którym brał udział w 2008 r. Od 2010 r. uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez Stanisława Jasińskiego ZPAF w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

Jego fotografie można było oglądać na wystawach poplenerowych m.in. w Chełmży, Toruniu i Wąbrzeźnie jak również zamieszczane są w lokalnej prasie i Dzienniku „Nowości”. W tym roku pan Mirosław prowadził warsztaty fotograficzne w WDK, których zwieńczeniem było otwarcie wystawy „Wąbrzeźno na przedwiośniu”. Za swoje osiągnięcia otrzymał brązową turystyczną odznakę fotograficzną.

Prowadzi własny fotoblog: www.mirrad5.photoblog.pl. Współpracował z wieloma znanymi fotografikami m.in. Mieczysławem Wielomskim, Leszkiem Szurkowski, Stanisławem Jasińskim oraz Michałem Kokotem. Tematyka zdjęć Mirosława Radciniewskiego (1989-1997 pilot szybowcowy II klasy) prezentowanych na wystawie dotyczy lotnictwa sportowego, wojskowego oraz ludzi związanych z lotnictwem.

Fotografie wykonywane zostały w trakcie pokazów Air – Show Radom ‘2013, jak również pokazów lotniczych zorganizowanych przez aeroklub pomorski w Toruniu.