joomla templates top joomla templates template joomla

Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin I Toruń 4:2 (2:1)

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

10 maja drużyna Orlików Unii Wąbrzeźno wygrała drugi mecz w rundzie wiosennej i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Jednak tym razem wysoko poprzeczkę ustawiła drużyna Pomorzanina I Toruń. Zaczęło się bardzo dobrze, bo już w 3 minucie Jakub Nowak strzałem w długi róg bramki wykończył swoją indywidualną akcję.

W 10 minucie błyskawiczną kontrę na bramkę zamienił Igor Godlewski i Unia prowadziła 2:0. W pierwszej osłonie to wszystko na co było stać gospodarzy. Podkreślić należy, że cudów w bramce dokonywał Paweł Włosiński – bramkarz drużyny Pomorzanina Toruń. W ekwilibrystyczny sposób bronił strzały Unii, które niechybnie zmierzały do jego bramki. Goście świetnie bronili, jak również próbowali sami polepszyć swój dorobek, co udało im się w minutę przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Do przerwy Unia prowadziła 2:1. 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Jakub Nowak z rzutu wolnego dał dwubramkowe prowadzenie Unii.

W dalszym ciągu goście świetnie grali w defensywie. Jednakże w 44 minucie po raz trzeci w tym spotkaniu Jakub Nowak zdobył bramkę. Po raz kolejny ze stałego fragmentu gry – głową po rzucie rożnym. Pomorzanin w 58 minucie zmniejszył rozmiary porażki do 4:2 i tym wynikiem zakończyło się to bardzo trudne spotkanie. Bramki dla Unii: Jakub Nowak (3’, 33’, 44’), Igor Godlewski (10’). Unia: Hubert Kalinowski, Aleks Lupertowicz (k), Igor Godlewski, Igor Warżel, Karol Zieliński, Kacper Michałek, Sebastian Wiśniewski, Kordian Piasecki, Wiktor Czerwiński, Jakub Więckowski, Oliwier Czerwiński, Jakub Mroczka, Daria Dziura, Jakub Nowak. Trener Robert Tomaszewski