joomla templates top joomla templates template joomla

Sokół Grzywna – Unia Wąbrzeźno 2:12 (0:8)

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

W niedzielę, 17 maja o godz. 16.00 drużyna Orlików Unii Wąbrzeźno zwyciężyła w wyjazdowym meczu z Sokołem Grzywna. Unia pojechała na mecz w bardzo okrojonym, dziewięcioosobowym, składzie. Gospodarze, którzy są zdecydowanym outsiderem tej grupy, nie zmusili do zbytniego wysiłku zawodników z Wąbrzeźna, pomimo że brakowało kilku zawodników z podstawowego składu.

Do przerwy na listę strzelców wpisali się: trzykrotnie Aleks Lupertowicz i Karol Zieliński. Jedną bramkę zdobył Kordian Piasecki. Jeden raz swojego bramkarza pokonał zawodnik Sokoła Grzywna. Wysokie prowadzenie trochę rozleniwiło zawodników Unii, którzy w drugiej odsłonie zdobyli jedynie 4 bramki. Przyznać również należy, że porywisty wiatr i przelotne opady deszczu nie nastrajały do gry zawodników z obydwóch drużyn. Już w 32 minucie Igor Godlewski podwyższył bilans bramkowy Unii. W 50 minucie swoją czwartą bramkę w meczu zdobył Aleks Lupertowicz.

Cztery minuty później kolejne trafienie w spotkaniu zaliczył Kordian Piasecki, a minutę przed końcem spotkania wynik zwycięstwo przypieczętował sprytnym strzałem z rzutu wolnego Sebastian Wiśniewski. W drugiej odsłonie tego spotkania Unia straciła dwie bramki, ale w żaden sposób zwycięstwo zespołu z Wąbrzeźna nie zostało zagrożone. Unia kolejnym zwycięstwem umocniła się na prowadzeniu w swojej grupie.

W sobotę, 23 maja, wyjazd na mecz z Pomorzaninem Toruń. Bramki dla Unii: Aleks Lupertowicz (9’, 12’, 15’, 50’), Igor Godlewski (10’), Karol Zieliński (3’,14’, 17’), Sebastian Wiśniewski (49’), Kordian Piasecki (23’, 45’). Unia: Hubert Kalinowski, Aleks Lupertowicz (k), Igor Godlewski, Karol Zieliński, Sebastian Wiśniewski, Kordian Piasecki, Jakub Więckowski, Daria Dziura, Ksawery Wantoch-Rekowski. Trener Robert Tomaszewski