joomla templates top joomla templates template joomla

Zapraszamy do udziału w Projekcie PL13

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie w tym roku rozpoczyna realizację projektu: "Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim" W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 10 242 badań profilaktycznych w zakresie wykluczenia nowotworów płuc, jelita, gruczołu krokowego oraz nowotworu piersi.

Uwaga na silny wiatr

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

IMGW-PIB zespół w Poznaniu informuje że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w dniu 13.04.2015 w godzinach od 4.00 do 18.00 przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Pasja oczami Marii Magdaleny

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

1 kwietnia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się Misterium Męki Pańskiej pt. „Pasja oczami Marii Magdaleny”. Na wąbrzeskiej scenie młodzi aktorzy z grupy teatralnej Talitha Kum wraz z przyjaciółmi przedstawili historię Jezusa, która na pewno pozwoliła wielu osobom utożsamić się z wydarzeniami z tamtego okresu oraz lepiej je zrozumieć.

Znaczące sukcesy Zespołu Szkół w Ryńsku

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Znaczącym sukcesem dla Zespołu Szkół w Ryńsku są osiągnięcia uczniów i ich opiekunów w prestiżowych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. 

Priorytety do RPO

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Burmistrz Leszek Kawski wraz z innymi samorządowcami z naszego powiatu wziął udział w spotkaniu w sprawie przygotowań do realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Ponad 60 osób zgłosiło swój udział w trzecim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych. - Już 10 kwietnia br., po raz trzeci w Wąbrzeskim Domu Kultury, usłyszymy prezentacje wokalne w wykonaniu osób niepełnosprawnych. W tym roku zgłosiły swój udział w zespoły z takich miejscowości jak: Gruta, Browinki, Aleksandrów Kujawski, Toruń, Kowalewo Pomorskie oraz Wąbrzeźno.

Wybory Prezydenta. Jak i gdzie głosujemy?

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

10 maja 2015 roku wybierać będziemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00 – 21.00. Wybory Prezydenta RP zarządzone zostały na 10 maja 2015 roku. Jeżeli w wyborach żaden kandydat na Prezydenta RP nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów – ponowne wybory odbędą się 24 maja 2015 roku. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00 – 21.00.

Spotkanie marszałka województwa z samorządowcami

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W dniu 25 marca br. odbyło się spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z samorządowcami powiatu wąbrzeskiego na temat realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W pierwszej części starosta Krzysztof Maćkiewicz omówił najważniejsze inwestycje powiatowe i gminne zrealizowane w okresie 2007-2015.

X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Dnia 28.03.2015 w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie odbył się „X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego”. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: „alepalmy”, „Black Panters”, „Chełmża”, „Golub Dobrzyń”, „Grzywna”, „Kończewice”, „Łubianka”, „MKS Toruń”, „Papowo Toruńskie-Czajkowscy”, „Pigża”, „Powiat Wąbrzeski”, „Toruń”. 

Człowiek 2014 Roku

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Marta Rynecka – Człowiekiem Roku 2014 Powiatu Wąbrzeskiego. Jej marzeniem jest, aby w Wąbrzeźnie był Hufiec ZHP. Człowiek Roku 2014 wybierany był w plebiscycie prowadzonym przez Gazetę Pomorską. Chodziło o wyłonienie osoby, którą należy docenić za pracę i zaangażowanie społeczne. Głosowanie trwało do 27 lutego , a 19 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się jego uroczyste podsumowanie.

Świąteczne warsztaty

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

27 marca rodzice Antka Lepisza przeprowadzili w klasie II b SP 3 warsztaty plastyczne. Najpierw mama kolegi opowiadała nam o Świętach Wielkanocnych, prezentując symbole związane z poszczególnymi dniami Tridium Paschalnego. Następnie czekało nas wiele czynności przygotowujących.

Zabawy z Panią Wiosną

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

26 marca w Filii dla Dzieci MiPBP w Wąbrzeźnie panowała wiosenna atmosfera. Otóż tego dnia na Biblioteczne Spotkania Familijne do naszych maluszków przyszła „Pani Wiosna”, aby przy dźwiękach wiosennej muzyki, wspólnie się z nimi się pobawić.