joomla templates top joomla templates template joomla

Uroczystość wręczenia świadectw absolwentom

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W piątek 24.04.2015 o godzinie 14:30 odbyła się uroczystość wręczenia świadectw absolwentom Zespołu Szkół we Wroniu. Maturzyści pożegnali się z nauczycielami, koleżankami i kolegami. Teraz młodzież będzie miała kilka dni odpoczynku. Już 4 maja maturzyści zasiądą ponownie w ławkach, by napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu. 

Wnioski na solary

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Wąbrzeźno do realizacji projektu pn. „Budowa mikroinstalacji prosumenckich na terenie Gminy Wąbrzeźno” obejmującego zakup i instalację solarnych systemów grzewczych ciepłej wody użytkowej dla budynków mieszkalnych, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przy udziale wkładu własnego zainteresowanych mieszkańców gminy

Magia Poezji 2015

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

We wtorek, 21 kwietnia 2015 r., w Szkole Podstawowej nr 3 im. E. Wojnowskiego odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Magia Poezji”. Rozwijanie umiejętności recytatorskich dzieci, uwrażliwianie na piękno języka polskiego, popularyzacja twórczości polskich poetów to cele główne tego konkursu. 

Uwaga na silny wiatr

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

IMGW-PIB zespół w Poznaniu informuje że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w dniu 13.04.2015 w godzinach od 4.00 do 18.00 przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Pasja oczami Marii Magdaleny

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

1 kwietnia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się Misterium Męki Pańskiej pt. „Pasja oczami Marii Magdaleny”. Na wąbrzeskiej scenie młodzi aktorzy z grupy teatralnej Talitha Kum wraz z przyjaciółmi przedstawili historię Jezusa, która na pewno pozwoliła wielu osobom utożsamić się z wydarzeniami z tamtego okresu oraz lepiej je zrozumieć.

Znaczące sukcesy Zespołu Szkół w Ryńsku

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Znaczącym sukcesem dla Zespołu Szkół w Ryńsku są osiągnięcia uczniów i ich opiekunów w prestiżowych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. 

Strój historyczny

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

Wąbrzeski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie „Wąbrzeska Kultura” ogłaszają konkurs pn. „Strój historyczny”. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie stroju historycznego, nawiązującego do konkretnej epoki, i złożenie do 30 maja br. w WDK pisemnego potwierdzenia uczestnictwa w konkursie.

Zapraszamy do udziału w Projekcie PL13

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie w tym roku rozpoczyna realizację projektu: "Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim" W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 10 242 badań profilaktycznych w zakresie wykluczenia nowotworów płuc, jelita, gruczołu krokowego oraz nowotworu piersi.

Wybory Prezydenta. Jak i gdzie głosujemy?

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

10 maja 2015 roku wybierać będziemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00 – 21.00. Wybory Prezydenta RP zarządzone zostały na 10 maja 2015 roku. Jeżeli w wyborach żaden kandydat na Prezydenta RP nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów – ponowne wybory odbędą się 24 maja 2015 roku. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00 – 21.00.

Spotkanie marszałka województwa z samorządowcami

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W dniu 25 marca br. odbyło się spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z samorządowcami powiatu wąbrzeskiego na temat realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W pierwszej części starosta Krzysztof Maćkiewicz omówił najważniejsze inwestycje powiatowe i gminne zrealizowane w okresie 2007-2015.

X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Dnia 28.03.2015 w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie odbył się „X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego”. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: „alepalmy”, „Black Panters”, „Chełmża”, „Golub Dobrzyń”, „Grzywna”, „Kończewice”, „Łubianka”, „MKS Toruń”, „Papowo Toruńskie-Czajkowscy”, „Pigża”, „Powiat Wąbrzeski”, „Toruń”. 

Człowiek 2014 Roku

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Marta Rynecka – Człowiekiem Roku 2014 Powiatu Wąbrzeskiego. Jej marzeniem jest, aby w Wąbrzeźnie był Hufiec ZHP. Człowiek Roku 2014 wybierany był w plebiscycie prowadzonym przez Gazetę Pomorską. Chodziło o wyłonienie osoby, którą należy docenić za pracę i zaangażowanie społeczne. Głosowanie trwało do 27 lutego , a 19 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się jego uroczyste podsumowanie.