joomla templates top joomla templates template joomla

X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Dnia 28.03.2015 w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie odbył się „X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wąbrzeskiego”. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: „alepalmy”, „Black Panters”, „Chełmża”, „Golub Dobrzyń”, „Grzywna”, „Kończewice”, „Łubianka”, „MKS Toruń”, „Papowo Toruńskie-Czajkowscy”, „Pigża”, „Powiat Wąbrzeski”, „Toruń”. 

Człowiek 2014 Roku

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Marta Rynecka – Człowiekiem Roku 2014 Powiatu Wąbrzeskiego. Jej marzeniem jest, aby w Wąbrzeźnie był Hufiec ZHP. Człowiek Roku 2014 wybierany był w plebiscycie prowadzonym przez Gazetę Pomorską. Chodziło o wyłonienie osoby, którą należy docenić za pracę i zaangażowanie społeczne. Głosowanie trwało do 27 lutego , a 19 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się jego uroczyste podsumowanie.

Świąteczne warsztaty

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

27 marca rodzice Antka Lepisza przeprowadzili w klasie II b SP 3 warsztaty plastyczne. Najpierw mama kolegi opowiadała nam o Świętach Wielkanocnych, prezentując symbole związane z poszczególnymi dniami Tridium Paschalnego. Następnie czekało nas wiele czynności przygotowujących.

Zabawy z Panią Wiosną

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

26 marca w Filii dla Dzieci MiPBP w Wąbrzeźnie panowała wiosenna atmosfera. Otóż tego dnia na Biblioteczne Spotkania Familijne do naszych maluszków przyszła „Pani Wiosna”, aby przy dźwiękach wiosennej muzyki, wspólnie się z nimi się pobawić.

Rezyduje na Jeziorze Zamkowym

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

W tym roku w Wąbrzeźnie zimuje jeden łabędź. Prawdopodobnie nie był jeszcze zbyt silny, aby wyruszyć w drogę do cieplejszych zakątków. 

Aktywny Senior

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki zaprasza na konferencję zatytułowaną „Aktywny Senior”. 

Znaczące sukcesy Zespołu Szkół w Ryńsku

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Znaczącym sukcesem dla Zespołu Szkół w Ryńsku są osiągnięcia uczniów i ich opiekunów w prestiżowych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. 

Priorytety do RPO

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Burmistrz Leszek Kawski wraz z innymi samorządowcami z naszego powiatu wziął udział w spotkaniu w sprawie przygotowań do realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Ponad 60 osób zgłosiło swój udział w trzecim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych. - Już 10 kwietnia br., po raz trzeci w Wąbrzeskim Domu Kultury, usłyszymy prezentacje wokalne w wykonaniu osób niepełnosprawnych. W tym roku zgłosiły swój udział w zespoły z takich miejscowości jak: Gruta, Browinki, Aleksandrów Kujawski, Toruń, Kowalewo Pomorskie oraz Wąbrzeźno.

Wielkanocne konkursy rozstrzygnięte

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

23 marca 2015r. ogłoszono wyniki konkursów plastycznych „Pisanka i Kartka Wielkanocna”, zorganizowanych przez WDK. Wpłynęło ponad 300 prac. Jury, po obejrzeniu prac, nagrodziło i wyróżniło następujące osoby

Komputery od marszałka – dodatkowy nabór

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ogłosił przeprowadzenie dodatkowego (uzupełniającego) naboru wniosków w ramach realizacji projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (druga edycja)”.

20 LAT MINĘŁO...

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Dwadzieścia lat temu w grudniu 1994 roku ukazał się pierwszy numer gazety samorządowej „Gminne Wieści”.