joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W czwartek, 8 października w ramach programu: „Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim” przeprowadzono zajęcia w Wąbrzeskim Domu Kultury dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Indywidualne Biegi Przełajowe

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Około 150 zawodników wystartowało w Finale Powiatowym Indywidualnych Biegów Przełajowych. Impreza odbyła się na Podzamczu 1 października. Wśród uczestników, którzy stanęli na starcie Indywidualnych Biegów Przełajowych, byli uczniowie wąbrzeskich szkół. Biegi odbywały się w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a zawodnicy mieli do pokonania od 800 do 2000 m. Bardzo dobre wyniki w tym biegu uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.

Grali, śpiewali i tańczyli

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

Po raz osiemnasty do Wąbrzeźna zjechali seniorzy, by wziąć udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Dorobku Twórczego Seniorów. 3 października scenie WDK swój dorobek twórczy zaprezentowało ponad 300 seniorów, reprezentujących m.in. Toruń, Grębocin, Płock, Chełmno, Małą Nieszawkę, Osięcin, Unisław i Karbowo. Nasze miasto na tym przeglądzie reprezentował zespół „Wesoła ferajna” z Klubu Seniora „Echo” z WDK.

Lotnictwo – moja pasja

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

4 września br. o godz. 17.00 Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Mirosława Radciniewskiego „Lotnictwo – moja pasja”. Mirosław Radciniewski od urodzenia mieszka w Chełmży. Fotografią artystyczną – jak sam mówi – zajął się pod wpływem pleneru „Piktorializm”, w którym brał udział w 2008 r.

Plan posiedzeń MKRPA Wyświetleń: 99

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ustaliła harmonogram spotkań na drugie półrocze 2015 roku. 

Pomoc dla poszkodowanych

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

„Tyle jesteś wart, ile pomożesz drugiemu człowiekowi” W dniu 19 lipca 2015 r. przez cały kraj przeszła nawałnica, która spustoszyła ludzki dorobek, a szczególnie ucierpiały miejscowości: Zawały, Łążynek, Łążyn II z terenu Gminy Obrowo.

Drugie biegi XI GP

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Na starcie drugiego biegu XI edycji Grand Prix Wąbrzeźna stanęło 172 zawodników. Drugie biegi bieżącego cyklu Grand Prix Wąbrzeźna odbyły się 6 października. Na stadion MKS Unia przyszło 172 biegaczy. Jak zwykle startowali w kategoriach wiekowych.

Obchody 50-lecia WDK

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

24 października o godz. 18.00 Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza mieszkańców Wąbrzeźna na koncert „Świat operetki i musicali” w wykonaniu solistów bydgoskiej sceny operowej. Wstęp wolny!

Recital fortepianowy Michała Szymanowskiego

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl/ włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W niedzielę 23 sierpnia o godzinie 17.00, na scenie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, wystąpi Michał Szymanowski, uczestnik 17. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. 

Prezenty za udział w badaniach

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Już od wtorku, tj. 21 lipca br. można odbierać prezenty za udział w badaniach profilaktycznych. Przypominamy, że każdy, kto wziął udział w badaniach prowadzonych w ramach Projektu PL 13: „Przebadaj się i wygraj” oraz zakończył ścieżkę diagnostyczną jest uprawniony do odbioru podarunku. Do wyboru jest ciśnieniomierz i suplement diety lub elektryczna szczoteczka do zębów.

Nowe eksponaty

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

W salce muzealnej WDK są nowe przedmioty. Ostatnio, dzięki ofiarności Jerzego Skrzynieckiego, możemy obejrzeć tam stuletnie narty oraz fotel bujany.