joomla templates top joomla templates template joomla

Prezenty za udział w badaniach

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Już od wtorku, tj. 21 lipca br. można odbierać prezenty za udział w badaniach profilaktycznych. Przypominamy, że każdy, kto wziął udział w badaniach prowadzonych w ramach Projektu PL 13: „Przebadaj się i wygraj” oraz zakończył ścieżkę diagnostyczną jest uprawniony do odbioru podarunku. Do wyboru jest ciśnieniomierz i suplement diety lub elektryczna szczoteczka do zębów.

Pomoc dla poszkodowanych

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

„Tyle jesteś wart, ile pomożesz drugiemu człowiekowi” W dniu 19 lipca 2015 r. przez cały kraj przeszła nawałnica, która spustoszyła ludzki dorobek, a szczególnie ucierpiały miejscowości: Zawały, Łążynek, Łążyn II z terenu Gminy Obrowo.

Pruszyńskiego w budowie

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Na ulicy Generała Pruszyńskiego praca wre. Od strony ulicy Wolności trwa przebudowa chodników i wjazdów do posesji, a od strony obwodnicy zakończyły się właśnie prace przy budowie kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Wystawa Zabytkowych Pojazdów

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

19 lipca wystawa zabytkowych pojazdów. Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane są w WDK do 15 lipca. Ubiegłoroczne spotkanie miłośników „pełnoletnich czterech kół” przyciągnęło do Wąbrzeźna bogatą kolekcję aut i zwiedzających. W tym roku pasjonatów zabytkowej motoryzacji zapraszamy na Plac Jana Pawła II w niedzielę – 19 lipca br.

Dotacje na likwidację pieców węglowych

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Przypominamy, że można składać wnioski o przyznanie dotacji celowej na likwidację ogrzewania węglowego. Będą one przyjmowane do momentu wyczerpania środków finansowych, maksymalnie do 30 września 2015 roku.

Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin I Toruń 4:2 (2:1)

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

10 maja drużyna Orlików Unii Wąbrzeźno wygrała drugi mecz w rundzie wiosennej i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Jednak tym razem wysoko poprzeczkę ustawiła drużyna Pomorzanina I Toruń.

Nowe eksponaty

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

W salce muzealnej WDK są nowe przedmioty. Ostatnio, dzięki ofiarności Jerzego Skrzynieckiego, możemy obejrzeć tam stuletnie narty oraz fotel bujany.

Nowe zobowiązanie przyniesie oszczędności

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Jeżeli go otrzymamy będziemy mogli zaoszczędzić ok. 50 tys. zł rocznie.

Zdrowo i aktywnie!

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

„Żyj aktywnie i zdrowo” to propozycja Inicjatywy na fajne spędzenie wakacyjnego czasu. W sobotę odbyła się pierwsza impreza z tego cyklu. - 4 lipca odbyło się pierwsze z cyklu czterech spotkań, jakie zorganizujemy w te wakacje – relacjonuje Łukasz Gościński. – Rozpoczęła się wspólnym przejazdem na rolkach. 

Zapisy na półkolonie

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Stowarzyszenie „Serce dla serca” prowadzi nabór dzieci na półkolonie profilaktyczne. Półkolonie odbędą się w terminie 1 – 5 lipca 2015 r. Organizowane są dla dzieci w wieku 6 -13 lat, mieszkających w Wąbrzeźnie i pochodzących z rodzin, które potrzebują wsparcia.

Targi Turystyczno-Ogrodnicze "Lato na Wsi" w Minikowie

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zorganizował w dniach 09 i 10 maja Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi”. Targi „Lato na Wsi” są wielotematyczną imprezą o charakterze edukacyjno-promocyjnym mającą na celu promocję działalności pozarolniczej oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego terenów wiejskich.

Sokół Grzywna – Unia Wąbrzeźno 2:12 (0:8)

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

W niedzielę, 17 maja o godz. 16.00 drużyna Orlików Unii Wąbrzeźno zwyciężyła w wyjazdowym meczu z Sokołem Grzywna. Unia pojechała na mecz w bardzo okrojonym, dziewięcioosobowym, składzie.