joomla templates top joomla templates template joomla

Dokonali kradzieży sklepowej. Większość łupu udało się odzyskać

info: Komenda Policji, Wąbrzeźno włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

Wąbrzescy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzewanych o dokonanie kradzieży sklepowej. Nie dla wszystkich wąbrzeskich policjantów obchody święta policji były okazją do przyjmowania życzeń i udziału w uroczystej zbiórce oraz Mszy św. 

15-latek próbował zmusić 31-letnią kobietę do poddania się innej czynności seksualnej. Groził jej śmiercią

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info KMP Wąbrzeźno włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

15-latek próbował zmusić 31-letnią kobietę do poddania się innej czynności seksualnej. Groził jej śmiercią Próbował zmusić kobietę do poddania się innej czynności seksualnej. Mężczyzna zastał zatrzymany 15-letni mężczyzna próbował zmusić groźbą 31-letnią kobietę powracającą samotnie do domu aby ta poddania się innej czynności seksualnej. 

27-letni mieszkaniec Wąbrzeźna odpowie za posiadanie środków narkotycznych

info: Komenda Policji; Wąbrzeźno; fot: youtube/Polska Policja włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

Prokurator Rejonowy w Wąbrzeźnie na wniosek Komendanta Powiatowego Policji zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Mieszkaniec Wąbrzeźna odpowie przed sądem za posiadanie i udzielanie środków narkotycznych. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 27-letniego mieszkańca Wąbrzeźna. 

Konkurs dla dziennikarzy „Pozytywnie dociekliwi”

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

28 września, w Międzynarodowym Dniu Prawa do Informacji, Sieć Obywatelska Watchdog Polska ogłosiła konkurs dla dziennikarzy i dziennikarek – „Pozytywnie dociekliwi”. Konkurs jest skierowany do dziennikarzy prasy lokalnej, mediów obywatelskich o zasięgu lokalnym i/lub regionalnym, portali i blogów internetowych adresowanych do społeczności lokalnych.

Spotkanie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W czwartek, 8 października w ramach programu: „Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim” przeprowadzono zajęcia w Wąbrzeskim Domu Kultury dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Drugie biegi XI GP

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Na starcie drugiego biegu XI edycji Grand Prix Wąbrzeźna stanęło 172 zawodników. Drugie biegi bieżącego cyklu Grand Prix Wąbrzeźna odbyły się 6 października. Na stadion MKS Unia przyszło 172 biegaczy. Jak zwykle startowali w kategoriach wiekowych.

Obchody 50-lecia WDK

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

24 października o godz. 18.00 Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza mieszkańców Wąbrzeźna na koncert „Świat operetki i musicali” w wykonaniu solistów bydgoskiej sceny operowej. Wstęp wolny!

Tomek Niemyt Mistrzem Województwa

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

W miniony piątek – 9 października 2015 r. nasi uczniowie i uczennice (Julia Zygarlicka, Oliwia Gołębiewska, Tomasz Niemyt) uczestniczyli w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Wąbrzeski Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nagrodził podczas uroczystej Gali w dniu 8 października 2015 r., która odbyła się w Warszawie, laureatów XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Indywidualne Biegi Przełajowe

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Około 150 zawodników wystartowało w Finale Powiatowym Indywidualnych Biegów Przełajowych. Impreza odbyła się na Podzamczu 1 października. Wśród uczestników, którzy stanęli na starcie Indywidualnych Biegów Przełajowych, byli uczniowie wąbrzeskich szkół. Biegi odbywały się w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a zawodnicy mieli do pokonania od 800 do 2000 m. Bardzo dobre wyniki w tym biegu uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.

Grali, śpiewali i tańczyli

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

Po raz osiemnasty do Wąbrzeźna zjechali seniorzy, by wziąć udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Dorobku Twórczego Seniorów. 3 października scenie WDK swój dorobek twórczy zaprezentowało ponad 300 seniorów, reprezentujących m.in. Toruń, Grębocin, Płock, Chełmno, Małą Nieszawkę, Osięcin, Unisław i Karbowo. Nasze miasto na tym przeglądzie reprezentował zespół „Wesoła ferajna” z Klubu Seniora „Echo” z WDK.