joomla templates top joomla templates template joomla

DERATYZACJA SZCZURÓW

wabrzezno.com; Bogdan Koszuta włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

alt

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Wąbrzeźno z dnia 15 września 2010roku w sprawie przeprowadzenia powszechnej akcji dezynsekcji i deratyzacji na terenie miasta Wąbrzeźno. Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Nr XXX/208/2005 z dnia 8 czerwca 2005 r., w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Wąbrzeźno

Forum Innowacji w Wąbrzeźnie

wabrzezno.pl; Anna Wetzel włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

alt Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie było okazją do omówienia tematu innowacyjności i zaprezentowania celów i zadań „Centrum Zarządzania Regionalnym Systemem Innowacji”. Założenia tego projektu przybliżył Andrzej Potoczek – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Innowacji w Departamencie Planowania Strategicznego i Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego.

SZKOLNE POKOLENIA – II EDYCJA

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altWszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu monograficznego opracowania dotyczącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie. Właśnie ukazało się drugie i rozszerzone wydanie publikacji „Szkolne Pokolenia”.

Nowy plac zabaw dla dzieci

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

alt17 marca 2010 r. mieszkańcy Orzechowa przyjęli uchwałę w sprawie urządzenia placu zabaw dla dzieci w celu ożywienia życia społecznego, kulturalnego oraz poprawy standardu życia. Dnia 18 marca 2010 r. złożono wniosek o udzielenie dotacji celowej w ramach realizacji zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich” na dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego zadania pod nazwą „Urządzenie placu zabaw dla dzieci w miejscowości Orzechowo” – wartość projektu 25.010 zł.

Zapraszamy na imprezę plenerową

wabrzezno.pl; Anna Wetzel włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW dniu 29.08.2010r. od godziny 16.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dębowej Łące odbędzie się  impreza plenerowa „Weekend Europejski w powiecie wąbrzeskim”. Podczas festynu mieszkańcy powiatu będą mieli szansę otrzymać kompleksowe informacje nt. możliwości pozyskiwania środków z funduszy UE. Przy tej okazji można będzie również obejrzeć wystawę zdjęć zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. 

Komunikat o dyżurach Gminnego Biura Spisowego

ugw.pl; Władysław Łukasik włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

altUprzejmie informuję, iż w okresie przeprowadzania Powszechnego Spisu Rolnego (do dnia 31 października 2010 r.) pełni dyżur Gminne Biuro Spisowe.
Siedziba Gminnego Biura Spisowego:

Zakończenie żniw w Dębowej Łące

wabrzezno.pl; Karol Eichberger włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW niedzielę 29 sierpnia odbyły się w Dębowej Łące Gminno-Powiatowe Dożynki. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele filialny p.w. Najświętszej Maryi Bolesnej, po czym korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów dożynek przeszedł na miejsce głównych uroczystości do parku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

ODDAJ KREW

wabrzezno.com; Marek Markowski włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

alt8 września (środa)  br. w godz. 11.00 - 15.30 na parkingu Pływalni Miejskiej, przy ul. Matejki 2 a w Wąbrzeźnie, zaparkowany będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie będzie można oddać krew.

RUINY ZOSTAŁY ZBADANE

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altNiemal miesiąc trwały badania Góry Zamkowej prowadzone przez grupę archeologów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskana w ten sposób wiedza i materiały źródłowe są obecnie opracowywane merytorycznie. W lipcu w Wąbrzeźnie przebywało 18 studentów, czterech gości zagranicznych oraz trzech doktorantów z toruńskiej uczelni. W prace badawcze zaangażowali się również wolontariusze. Naukowcy zakończyli archeologiczne prace terenowe 30 lipca.