joomla templates top joomla templates template joomla

WIDOCZNA GMINA

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

altDnia 15 września zorganizowano dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych Gminy Wąbrzeźno akcję promocyjno – edukacyjną pn. „Widoczna Gmina” w ramach prowadzonych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko–Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy działań na rzecz promowania i propagowania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz Fundacją „Świat dzieciom” w Bydgoszczy.

SPOTKANIE PROMOCYJNE

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altDnia 29 września br., zorganizowano oficjalne spotkanie promujące drugie, poszerzone wydanie monografii wąbrzeskiego liceum, „Szkolne Pokolenia”. Uroczystość, której organizatorami były Wąbrzeskie Zakłady Graficzne oraz Urząd Miejski Wąbrzeźno, odbyła się w Kawiarni STYL Wąbrzeskiego Domu Kultury.

DERATYZACJA SZCZURÓW

wabrzezno.com; Bogdan Koszuta włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

alt

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Wąbrzeźno z dnia 15 września 2010roku w sprawie przeprowadzenia powszechnej akcji dezynsekcji i deratyzacji na terenie miasta Wąbrzeźno. Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Nr XXX/208/2005 z dnia 8 czerwca 2005 r., w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Wąbrzeźno

Komunikat o dyżurach Gminnego Biura Spisowego

ugw.pl; Władysław Łukasik włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

altUprzejmie informuję, iż w okresie przeprowadzania Powszechnego Spisu Rolnego (do dnia 31 października 2010 r.) pełni dyżur Gminne Biuro Spisowe.
Siedziba Gminnego Biura Spisowego:

Zakończenie żniw w Dębowej Łące

wabrzezno.pl; Karol Eichberger włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW niedzielę 29 sierpnia odbyły się w Dębowej Łące Gminno-Powiatowe Dożynki. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele filialny p.w. Najświętszej Maryi Bolesnej, po czym korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów dożynek przeszedł na miejsce głównych uroczystości do parku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

ODDAJ KREW

wabrzezno.com; Marek Markowski włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

alt8 września (środa)  br. w godz. 11.00 - 15.30 na parkingu Pływalni Miejskiej, przy ul. Matejki 2 a w Wąbrzeźnie, zaparkowany będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie będzie można oddać krew.

RUINY ZOSTAŁY ZBADANE

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altNiemal miesiąc trwały badania Góry Zamkowej prowadzone przez grupę archeologów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskana w ten sposób wiedza i materiały źródłowe są obecnie opracowywane merytorycznie. W lipcu w Wąbrzeźnie przebywało 18 studentów, czterech gości zagranicznych oraz trzech doktorantów z toruńskiej uczelni. W prace badawcze zaangażowali się również wolontariusze. Naukowcy zakończyli archeologiczne prace terenowe 30 lipca.

ZBIÓRKA ODPADÓW

wabrzezno.com; Marzanna Wiśniewska włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altUrząd Miejski w Wąbrzeźnie informuje, że w dniu 9 października 2010 roku (sobota) w godzinach 800-1300 na terenie miasta Wąbrzeźno odbędzie się nieodpłatnie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, sprzęt gospodarstwa domowego, itp.)

Forum Innowacji w Wąbrzeźnie

wabrzezno.pl; Anna Wetzel włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

alt Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie było okazją do omówienia tematu innowacyjności i zaprezentowania celów i zadań „Centrum Zarządzania Regionalnym Systemem Innowacji”. Założenia tego projektu przybliżył Andrzej Potoczek – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Innowacji w Departamencie Planowania Strategicznego i Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego.

SZKOLNE POKOLENIA – II EDYCJA

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altWszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu monograficznego opracowania dotyczącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie. Właśnie ukazało się drugie i rozszerzone wydanie publikacji „Szkolne Pokolenia”.

Nowy plac zabaw dla dzieci

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

alt17 marca 2010 r. mieszkańcy Orzechowa przyjęli uchwałę w sprawie urządzenia placu zabaw dla dzieci w celu ożywienia życia społecznego, kulturalnego oraz poprawy standardu życia. Dnia 18 marca 2010 r. złożono wniosek o udzielenie dotacji celowej w ramach realizacji zadania „Place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenach wiejskich” na dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego zadania pod nazwą „Urządzenie placu zabaw dla dzieci w miejscowości Orzechowo” – wartość projektu 25.010 zł.

Zapraszamy na imprezę plenerową

wabrzezno.pl; Anna Wetzel włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW dniu 29.08.2010r. od godziny 16.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dębowej Łące odbędzie się  impreza plenerowa „Weekend Europejski w powiecie wąbrzeskim”. Podczas festynu mieszkańcy powiatu będą mieli szansę otrzymać kompleksowe informacje nt. możliwości pozyskiwania środków z funduszy UE. Przy tej okazji można będzie również obejrzeć wystawę zdjęć zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.