joomla templates top joomla templates template joomla

Gminne Obchody Dnia Strażaka

ugw.pl; Administrator włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

altNazywani są rycerzami Świętego Floriana a corocznie w maju obchodzą swoje święto -mowa oczywiście o strażakach. Tradycją już w Gminie Wąbrzeźno sa gminne obchody Dnia Strażaka, które były zorganizowane w Zieleniu 07 maja 2011r. Cała uroczystość rozpoczęła się zbiórką strażaków przed remiza OSP, w Zieleniu. Następnie strażacy w kolumnie marszowej z pocztami sztandarowymi przemaszerowali do kościoła pw.św Piotra i Pawła. Mszę św. w intencji strażaków odprawił ks.Stanisław Rybarczyk.W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz podkreślił szczególną rolę oraz zaangażowanie strażaków ochotników w bezinteresownej służbie dla społeczeństwa.

UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE

wabrzezno.com; Lidia Jabłońska włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altSpołeczność Dwójki w sposób wyjątkowy postanowiła uczcić beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, patrona swojej szkoły. Uroczystości dziękczynne zaplanowano na dwa dni. Pierwszego dnia, w czwartek 5 maja, odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście. Przybył burmistrz miasta Leszek Kawski, dyrektorzy wąbrzeskich palcówek oświatowych - Szkoły Podstawowej nr 3 p. Ewa Dorau, Gimnazjum nr 1 p. Aleksandra Klimek, MiPBP p. Aleksandra Kurek, księża proboszczowie obu wąbrzeskich parafii - ks. dziekan Kazimierz Śmigecki oraz ks. kanonik Jan Kalinowski, przedstawiciele zarządu Rady Rodziców wraz z przewodniczącym Bogdanem Matuszewskim, emerytowani nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

alt06 kwietnia 2011r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dębowej Łące odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny, którego celem było sprawdzenie poziomu wiedzy ekologicznej oraz zachęcenie do świadomych działań na rzecz ochrony środowiska. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej mogli wziąć udział wszyscy wychowankowie Ośrodka wykonując pracę plastyczną z zakresu segregacji odpadów.

Odbyła się V sesja Rady Powiatu

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW dniu 31 marca 2011 r. odbyła się V sesja Rady Powiatu. Tematem obrad były informacje: Komendanta Powiatowego Policji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu, którą przedstawił mł. insp. Marcin Zaleśkiewicz, Prokuratora Rejonowego o wynikach działalności Prokuratury w zakresie zwalczania i zapobiegania przestępczości, którą omówił Kazimierz Warnel oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz zagrożeniach pożarowych na terenie powiatu, która przedstawił bryg. Sławomir Herbowski

Krzysztof Maćkiewicz, Starosta Wąbrzeski Członkiem Zarządu Związku Powiatów Polskich

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW dniach 24-25 marca br. odbyło się XIV Zgromadzenie Ogólnego Związku Powiatów Polskich, na którym wybrano nowe władze Związku. Prezesem Zarządu został Marek Tramś- Starosta Polkowicki. Oprócz Prezesa w skład Zarządu ZPP weszli: Cezary Gabryjączyk, Starosta Łaski, Robert Godek, Starosta Strzyżowski, Wiceprezes Zarządu ZPP, Jan Grabkowski, Starosta Poznański, Wiceprezes Zarządu ZPP, Edmund Kaczmarek, Starosta Jędrzejowski, Marzena Kempińska, Starosta Świecki, Wiceprezes Zarządu ZPP, Ligia Krajewska, Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy,

V Sesja Rady Powiatu

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altW dniu 31 marca 2011 r. o godz. 12oo w sali 133 Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44 odbędzie się piąta w IV kadencji sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Proponowany porządek obrad jest następujący: 1.Otwarcie sesji. 2.Stwierdzenie quorum. 3.Przyjęcie porządku obrad. 4.Przyjęcie protokołu z IV sesji Rady Powiatu. 5.Informacja Starosty z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami oraz z wykonania uchwał Rady Powiatu. 6.Interpelacje i zapytania radnych. 7.Informacja Komendanta Powiatowego Policji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu.

Wojewódzki Konkurs Pisanek Wielkanocnych

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

altKujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku zaprasza do wzięcia udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w sobotę 16 kwietnia br. w Przysieku w godzinach od 10.00 do 15.00. Podczas Jarmarku odbędą się liczne kiermasze, pokazy, prezentacje, warsztaty i konsultacje, które mają na celu przybliżyć obyczaj oraz dorobek kulturowy związany ze świętami Wielkiej Nocy. Ponadto w ramach tej akcji przewidziana jest promocja regionalnych i tradycyjnych produktów z województwa kujawsko- pomorskiego oraz kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych.

PiS na rocznicy tragedii smoleńskiej w Warszawie

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

W niedzielny poranek 10 kwietnia, po zapaleniu zniczy i złożeniu wiązanek biało-czerwonych kwiatów o godzinie 8.41 pod Pomnikiem Katyńskim przy ul. Mickiewicza, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z Grudziądza udali się autobusem na rocznicowe uroczystości do Warszawy. Towarzyszyła im grupa osób z Klubu Gazety Polskiej w Grudziądzu, a w Wąbrzeźnie do autobusu dosiedli członkowie Klubu Gazety Polskie j z Wąbrzeźna.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI '11

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altPoczątki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senatorwspierający ochronę środowiska. Podczas minionych 40 lat Dzień Ziemi zyskał 17000 partnerów i organizacji, którzy efektywnie włączyli się w ochronę środowiska, obchodzony jest w 192 krajach. Ponad miliard osób rokrocznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi, co czyni go największym świeckim świętem na świecie.

Mamy wykonawcę termomodernizacji.

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

alt31 marca 2011 r. w Ratuszu podpisana została umowa na wykonanie termomodernizacji w budynkach Urzędu Miejskiego w Wąbrzeźnie. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś priorytetowa 2. Zachowanie i racjonalne użytkowanie środowiska, Działanie 2.3. Rozwój infrastruktury w zakresie ochrony powietrza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013, Projekt pn.: Termomodernizacja budynków Urzędu Miejskiego w Wąbrzeźnie.

SESJA RADY MIEJSKIEJ

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altZ A W I A D O M I E N I E Na podstawie art. 20 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Zwołuję VII sesję Rady Miejskiej w Wąbrzeźnie w dniu 30 marca 2011 roku (środa) o godz. 13.00 w Ratuszu Miejskim przy ul. Wolności 18, w sali numer 19. PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie quorum. 3. Przyjęcie protokołu z VI sesji Rady Miejskiej. 4. Przedstawienie porządku obrad. 5. Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie Pana Marcina Zaleśkiewicza z wyników pracy jednoski

OSZCZĘDNOŚCI W RATUSZU

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altMandat społeczny wymusza na włodarzach miasta szczególną dbałość o finanse publiczne, dlatego też władze Wąbrzeźna dbając o racjonalne wydatkowanie pieniędzy podatników rozpoczęły oszczędności od Ratusza. Wielokrotnie informowaliśmy mieszkańców naszego miasta o zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim w Wąbrzeźnie i jednostkach podległych.

TURNIEJ TYMBARKA

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno wiadomości

altRozpoczęły się zapisy do XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli oficjalnych Mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Na zdobywców Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, obok wielkich emocji, czekają wspaniałe nagrody – wyjazd na imponujący stadion klubu Ajax Amsterdam oraz możliwość treningu w jednej znajlepszych, piłkarskich młodzieżowych szkółek świata. Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” należy do największych i najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek w Polsce.