joomla templates top joomla templates template joomla

20 LAT MINĘŁO...

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Dwadzieścia lat temu w grudniu 1994 roku ukazał się pierwszy numer gazety samorządowej „Gminne Wieści”. 

Stawki podatkowe w 2015 roku

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Stawki podatku pozostały na poziomie roku 2014. Rada Gminy obniżyła cenę żyta z kwoty 61,37 zł/dt (cena GUS) do kwoty 58,00 zł/dt. Wobec powyższego stawka podatku rolnego od dnia 1 stycznia 2015 r. wynosić będzie 145,00 zł dla gospodarstw rolnyh oraz 290,00 zł dla użytkowników rolnych niestanowiących gospodarstwa rolnego.

Unia zagrała w GOL CUP

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Zespół Unii zajął 5. miejsce w turnieju „GOL CUP” 2015. Odbył się on w sobotę (10 stycznia br.), w brodnickiej hali OSiR. - W turnieju wzięła udział drużyna „UNII” złożona z chłopców rocznika 2003 i 2004 – informuje Sebastian Isbrandt. 

Wieczór dla Angeliki

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

6 grudnia młodzież z ZSZ oraz pracownicy WDK zapraszają na Wieczór dla Angeliki. W programie kabaret „Wszystko jedno” oraz kiermasz. Początek imprezy godz. 19.00.

Czat z burmistrzem

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Dzisiaj spotkanie na czacie z burmistrzem. Wszystkich chętnych zapraszamy na godz. 15.00. Na rozmowę z burmistrzem L. Kawskim zapraszamy na godz. 15.00. Burmistrz będzie do dyspozycji Internautów do godziny 16.00.

Uroczyste wręczenie Zaświadczeń o wyborze Wójta Gminy oraz Radnych

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

W dniu 25 listopada 2014 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń potwierdzających wybór Wójta – Władysława Łukasika oraz Radnych Gminy Wąbrzeźno w wyborach, które odbyły się 16 listopada 2014 roku. Zaświadczenia wręczał Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Wąbrzeźnie Jarosław Siwek. 

Awans do finału

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

25 listopada 2014 r. w Grudziądzu odbył się Ćwierćfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych uczestniczyły 4 zespoły, zwycięzcy zawodów powiatowych. Były to drużyny SP 1 Brodnica, SP 7 Grudziądz, SP Łasin oraz reprezentacja naszej „Trójki”.

Modernizacja stacji uzdatniania wody w Czystochlebiu

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Przy udziale środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zmodernizowano stację uzdatniania wody w Czystochlebiu. Na realizację robót Gmina Wąbrzeźno otrzymała pożyczkę w wysokości 332.536,00 zł.

Oni tworzyli naszą historię

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

Urząd Marszałkowski zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Oni tworzyli historię”. Dla najlepszych atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Medale na 50-lecie małżeństwa

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Urząd Stanu Cywilnego w Wąbrzeźnie prosi o zgłaszanie osób, które w roku 2015 będą obchodzić 50-lecie pożycia małżeńskiego lub obchodzili wcześniej, a nie otrzymali medali.

Odbyła się I sesja V kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W dniu 27 listopada 2014 r. odbyła się I sesja V kadencji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie, którą otworzył radny senior. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Na Przewodniczącego Rady Powiatu wybrany został radny Adam Puchała, który funkcję tę pełnić będzie już czwartą kadencję. 

Przedłużony termin naprawy torowiska

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu dla prac związanych z wymianą podtorza na przejeździe kolejowym w miejscowości Czystochleb, zostaje przedłużona. W związku z tym przejazd będzie nieczynny do dnia 04 grudnia 2014 r.

VII Turniej Charytatywny

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

6 grudnia Przyjaciele Wróbla zapraszają na VII Turniej Charytatywny. Start o godz. 9.00. Zwycięzcy turnieju zagrają 20 grudnia w Grudziądzu z drużyną Telewizji Polskiej.