joomla templates top joomla templates template joomla

Priorytety do RPO

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Burmistrz Leszek Kawski wraz z innymi samorządowcami z naszego powiatu wziął udział w spotkaniu w sprawie przygotowań do realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Świąteczne warsztaty

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

27 marca rodzice Antka Lepisza przeprowadzili w klasie II b SP 3 warsztaty plastyczne. Najpierw mama kolegi opowiadała nam o Świętach Wielkanocnych, prezentując symbole związane z poszczególnymi dniami Tridium Paschalnego. Następnie czekało nas wiele czynności przygotowujących.

Zabawy z Panią Wiosną

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

26 marca w Filii dla Dzieci MiPBP w Wąbrzeźnie panowała wiosenna atmosfera. Otóż tego dnia na Biblioteczne Spotkania Familijne do naszych maluszków przyszła „Pani Wiosna”, aby przy dźwiękach wiosennej muzyki, wspólnie się z nimi się pobawić.

Rezyduje na Jeziorze Zamkowym

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

W tym roku w Wąbrzeźnie zimuje jeden łabędź. Prawdopodobnie nie był jeszcze zbyt silny, aby wyruszyć w drogę do cieplejszych zakątków. 

Aktywny Senior

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki zaprasza na konferencję zatytułowaną „Aktywny Senior”. 

Stawki podatkowe w 2015 roku

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Stawki podatku pozostały na poziomie roku 2014. Rada Gminy obniżyła cenę żyta z kwoty 61,37 zł/dt (cena GUS) do kwoty 58,00 zł/dt. Wobec powyższego stawka podatku rolnego od dnia 1 stycznia 2015 r. wynosić będzie 145,00 zł dla gospodarstw rolnyh oraz 290,00 zł dla użytkowników rolnych niestanowiących gospodarstwa rolnego.

Unia zagrała w GOL CUP

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

Zespół Unii zajął 5. miejsce w turnieju „GOL CUP” 2015. Odbył się on w sobotę (10 stycznia br.), w brodnickiej hali OSiR. - W turnieju wzięła udział drużyna „UNII” złożona z chłopców rocznika 2003 i 2004 – informuje Sebastian Isbrandt. 

Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

Ponad 60 osób zgłosiło swój udział w trzecim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych. - Już 10 kwietnia br., po raz trzeci w Wąbrzeskim Domu Kultury, usłyszymy prezentacje wokalne w wykonaniu osób niepełnosprawnych. W tym roku zgłosiły swój udział w zespoły z takich miejscowości jak: Gruta, Browinki, Aleksandrów Kujawski, Toruń, Kowalewo Pomorskie oraz Wąbrzeźno.

Wielkanocne konkursy rozstrzygnięte

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno

23 marca 2015r. ogłoszono wyniki konkursów plastycznych „Pisanka i Kartka Wielkanocna”, zorganizowanych przez WDK. Wpłynęło ponad 300 prac. Jury, po obejrzeniu prac, nagrodziło i wyróżniło następujące osoby

Komputery od marszałka – dodatkowy nabór

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ogłosił przeprowadzenie dodatkowego (uzupełniającego) naboru wniosków w ramach realizacji projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (druga edycja)”.

20 LAT MINĘŁO...

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Dwadzieścia lat temu w grudniu 1994 roku ukazał się pierwszy numer gazety samorządowej „Gminne Wieści”. 

Modernizacja stacji uzdatniania wody w Czystochlebiu

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Przy udziale środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zmodernizowano stację uzdatniania wody w Czystochlebiu. Na realizację robót Gmina Wąbrzeźno otrzymała pożyczkę w wysokości 332.536,00 zł.

Oni tworzyli naszą historię

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

Urząd Marszałkowski zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Oni tworzyli historię”. Dla najlepszych atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.