joomla templates top joomla templates template joomla

Siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

Uprzejmie informuję, w związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o obwodach głosowania i wyznaczonych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych...

XIX Bieg Konstytucji 3 Maja

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrześno sport

2 maja po raz dziewiętnasty kibicowaliśmy zawodnikom Biegu Konstytucji 3 Maja. W tegorocznym Biegu Konstytucji 3 Maja wzięło udział 248 biegaczy. Biegi odbywały się różnych kategoriach wiekowych, a zawodnicy mieli do pokonania dystanse od 100 do 1500 m. W tym ostatnim ostatnim dystansie – w biegu rekreacyjnym, mogły wystartować osoby od 16 roku życia.

Bezpieczne Wąbrzeźno. Zapraszamy na debatę

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

W środę – 29 kwietnia, debata na temat bezpieczeństwa w Wąbrzeźnie. Wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos w tej sprawie zapraszamy do WDK na godz. 15.30.

Drużyna Powiatu Wąbrzeskiego na 4 miejscu....

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Drużyna Powiatu Wąbrzeskiego na 4 miejscu w rozgrywkach Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej Oldboy w sezonie 2014/2015 Zakończył się XII sezon Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej Oldbojów. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 brało udział 11 zespołów. Drużyna Powiatu Wąbrzeskiego po nieco słabszej I rundzie rozgrywek (5 miejsce), poprawiła swoją grę i ostatecznie uplasowała się w tabeli na 4 pozycji. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Jerzy Cieślak. 

Wnioski na solary

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Wąbrzeźno do realizacji projektu pn. „Budowa mikroinstalacji prosumenckich na terenie Gminy Wąbrzeźno” obejmującego zakup i instalację solarnych systemów grzewczych ciepłej wody użytkowej dla budynków mieszkalnych, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przy udziale wkładu własnego zainteresowanych mieszkańców gminy

Magia Poezji 2015

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

We wtorek, 21 kwietnia 2015 r., w Szkole Podstawowej nr 3 im. E. Wojnowskiego odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Magia Poezji”. Rozwijanie umiejętności recytatorskich dzieci, uwrażliwianie na piękno języka polskiego, popularyzacja twórczości polskich poetów to cele główne tego konkursu. 

Uwaga na silny wiatr

ugw.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno gminne

IMGW-PIB zespół w Poznaniu informuje że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w dniu 13.04.2015 w godzinach od 4.00 do 18.00 przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Zapraszamy na Dzień Dziecka

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

30 maja wąbrzeski rynek zamieni się w plac zabaw. Bajkolandia, czary, taniec, śmieszne zdjęcia i słodkie niespodzianki – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano dzieciom z okazji Dnia Dziecka. 

Bieg na TAK !

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

Grupa dzieci z regionu Wąbrzeźna, biorąca udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”, 25 kwietnia 2015r. pobiegła w „Biegu na TAK!”, w ramach trzeciej edycji Orlen Warsaw Marathon Narodowe Święto Biegania.

Uroczystość wręczenia świadectw absolwentom

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

W piątek 24.04.2015 o godzinie 14:30 odbyła się uroczystość wręczenia świadectw absolwentom Zespołu Szkół we Wroniu. Maturzyści pożegnali się z nauczycielami, koleżankami i kolegami. Teraz młodzież będzie miała kilka dni odpoczynku. Już 4 maja maturzyści zasiądą ponownie w ławkach, by napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu. 

Strój historyczny

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno kulturalne

Wąbrzeski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie „Wąbrzeska Kultura” ogłaszają konkurs pn. „Strój historyczny”. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie stroju historycznego, nawiązującego do konkretnej epoki, i złożenie do 30 maja br. w WDK pisemnego potwierdzenia uczestnictwa w konkursie.

Zapraszamy do udziału w Projekcie PL13

wabrzezno.pl włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno powiatowe

Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie w tym roku rozpoczyna realizację projektu: "Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim" W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 10 242 badań profilaktycznych w zakresie wykluczenia nowotworów płuc, jelita, gruczołu krokowego oraz nowotworu piersi.

Wybory Prezydenta. Jak i gdzie głosujemy?

wabrzezno.com włącz . Opublikowano w Wąbrzeźno samorząd

10 maja 2015 roku wybierać będziemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00 – 21.00. Wybory Prezydenta RP zarządzone zostały na 10 maja 2015 roku. Jeżeli w wyborach żaden kandydat na Prezydenta RP nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów – ponowne wybory odbędą się 24 maja 2015 roku. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00 – 21.00.